Veriniz güvende mi? Ya anlık veriniz…

Siber tehditler ile uçtan uca mücadele için dört ana başlık;

  • Siber güvenlik yatırımları ve yönetimi
  • Düzenli güvenlik testleri
  • Siber güvenlik sigortası
  • Yedekleme, felaket yönetimi ve iş sürekliliği altyapısı

fiFist ürün ailesinde tüm bu servisleri bulabilirsiniz…

Ve gerçek veri güvenliği için;

Verilerin en az 3 (üç) kopyası olmalı,  bu kopyalar 2 (iki) farklı ortamda depolanmalı, 1 (bir) yedek kopya iş yeri dışında saklanmalı

fiFist, yedekleme altyapısı ile maliyetinizi düşürür , yönetim kolaylaştırır. Mevcut yedekleme işlemlerini birleştirerek ve optimize ederek hem Açık hem de Ana Bilgisayar yedekleme ortamlarında olağanüstü düzeyde performans, güvenilirlik ve esneklik sunar. fiFist çözümleri mevcut yedekleme ortamlarına sorunsuz bir şekilde entegre olur, mevcut yedekleme yazılımı yatırımlarınızı korur, yedekleme ve geri yükleme işlemlerinde daha fazla güvenlik avantajı sunar.

Yedekleme ve olağanüstü durum kurtarma nedir?

Yedekleme ve olağanüstü durum kurtarma arasında önemli bir ayrım vardır.  Yedekleme, verilerin fazladan kopyalanması (veya birden fazla kopyalama) işlemidir.  Korumak için verileri yedeklersiniz.  Yanlışlıkla bir silme, siber saldırı, veritabanı bozulması veya bir yazılım güncellemesinde sorunla karşılaşırsanız, yedekleme verilerini geri yüklemeniz gerekebilir.

Diğer yandan, felaket kurtarma süreci, bir kesinti sonrasında uygulamalara, verilere ve BT kaynaklarına hızlı bir şekilde yeniden erişim sağlamak için yapılan planlamayı içerir.  Bu plan, birincil veri merkeziniz tekrar işlevsel hale gelinceye kadar yedekli sunucu ve depolama sistemlerine geçmeyi içerebilir.

Bazı organizasyonlar felaket kurtarma için yedeklemede hata yapar. Ancak ciddi bir kesinti sonrasında fark ederler ki, yalnızca veri kopyalarının olması işinizi devam ettirebileceğiniz anlamına gelmez.  İş sürekliliğini sağlamak için sağlam, test edilmiş bir felaket kurtarma planına ihtiyacınız vardır.

Daha fazla bilgi için TDG uzmanlarıyla iletişime geçin…