Uluslararası Kadınlar Günü

Uluslararası Kadınlar Günü

8 Mart 2019

Uluslararası Kadınlar Günü’nüz kutlu olsun. Sizlerle çok verimli ve üretken bir ortamda çalıştığımızı ümit ediyorum. Ve umarım TDG’den aldığınız tüm hizmetlerden memnunsunuzdur.

Çalışan çeşitliği ile güç kazanmak TDG’nin uzun zamandır takip ettiği bir hedeftir. Şirketimiz, her zaman kadınları ve farklı özelliklere sahip çalışanları eşit kriterlerle değerlendirme ve işe alma yönünde bir kararlılık göstermektedir. Çeşitliliğe olan bu bağlılığımız, işimizin başarısı için önemlidir. Teknik kabiliyete sahip kadınların kariyer gelişimini ve ilerlemesini desteklemeye devam edeceğiz.

Ancak, etrafımızdaki tüm şirketlerin çeşitliliği kucaklayan bir politikası maalesef bulunmamaktadır. Ve bugün Dünya Kadınlar Günü’nde, tüm şirketlere ve organizasyonlara kadınlar için ilerlemeyi hızlandırmamız gerektiğini ve bu konuda yapabileceğimiz çok şey olduğunu hatırlatmak istiyoruz. Bu özellikle teknoloji sektöründe önem arz etmektedir. Kadınlar, teknoloji ile ilgili mesleklerin yalnızca yüzde 25’ini elinde tutmaktadır. Bu oranın çok düşük olduğunu düşünüyoruz.

Uluslararası Kadınlar Günü, kadınların başarılarını kutlamak ve toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamak için çalışan küresel bir projedir. 1900’lerin başından beri öne çıkarılmakta ve hükümetler, STK’lar, yardım kuruluşları, şirketler, akademik kurumlar, kadın dernekleri ve dünyadaki medya tarafından desteklenmektedir.

TDG, dünya çapında farklı rol ve sorumluluklar alarak faaliyet gösteren kadın çalışanlarının varlığı nedeniyle gurur duymaktadır. Danışmanlardan yöneticilere, üst düzey mühendislerden başkan yardımcılığına, ve daha pek çoğuna, kadınlar kuruluşumuzda kritik pozisyonlarda bulunmaktadır.

Ve TDG kadın çalışan oranımız % 45’tir. Hedefimiz % 50. Bu hedefe ulaşmak için sizlerin yardım, destek ve fikirlerinizi bekliyoruz.

Saygı ve Sevgilerimle

Didem Saraç – Genel Müdür, TDG Türkiye

TDG Türkiye Hakkında

TDG Türkiye, teknoloji sektöründeki yerli Türk sermayesi ile ortaya çıkarılan yeni teknolojilerin yetersizliğini görerek bu boşluğun doldurulması amacıyla kurulmuştur. Danışmanlık, sistem entegrasyonu ve iş süreçleri konularında hizmet ve çözüm sunarken, aynı zamanda kendi alanında Dünya lideri olmayı hedeflemektedir.

İstanbul, Ankara, Bursa, Düzce ve Sakarya lokasyonlarında faaliyet gösteren TDG Türkiye, teknoloji alanındaki uzmanlığı ve sektörel bilgi birikimiyle, üretim, finans, spor, sağlık, perakende, medya, telekom ve lojistik başta olmak üzere çok farklı sektörden şirketlere hizmet ve çözüm sunmaktadır.

TDG Türkiye, etik ve sorumlu teknoloji şirketi olarak sergilemiş olduğu örneklerle paydaşlarına yüksek performans sağlamayı taahhüt etmektedir. TDG’nin taahhüdü, TDG Ahlâk Kurallarında açıklanmaktadır.

TDG Türkiye, müşterilerinin en güvenilir iş ortağı olmayı ve geleceğin şirketlerini yaratma sürecinde proaktif yenilikçilik geni ile yanlarında bulunmayı amaçlar.

İletişim: TDG Kurumsal İletişim | cc@td-grp.com