TDG Türkiye Yapay Zekâ Laboratuvarını açtı.

Sakarya, 15 Aralık 2018

TDG Türkiye, Sakarya’da Yapay Zekâ Ofisi kurdu. Yeni merkez, dijital dönüşüm ve yapay zekâ teknolojilerinin potansiyelini ortaya çıkarmak, artan sayıda fırsatı ve iş birliği atmosferini geliştirmek için kullanılacak. Bu merkez hem kamu hem özel sektörden kuruluşlarla birlikte yetenekler oluşturmaya çalışacak.

Uluslararası danışmanlık firması TDG, yeni gelişmelerden yararlanmak ve iş sonuçlarını geliştirmek için dünyanın her yerindeki müşterileri ile düzenli olarak çalışmaktadır. Ve dijital dönüşüm konusunda uzmanlaşmıştır.

Bu laboratuvar vasıtasıyla, TDG Türkiye, yapay zekâ ve makine öğrenmesi çözümleri için SAU (Sakarya Üniversitesi) ile kayda değer bir iş birliği ortamı yarattı.

Aynı zamanda, uluslararası bir teknoloji merkezi olarak tanımlanan TDG Yapay Zekâ Laboratuvarı, kurumlar arası iş birliği fırsatlarını ve yapay zekâ konusundaki uzmanları bir araya getirmeye çalışacak. Yeni laboratuvar, Avrupa’daki işletmelere ve kamu sektörü kuruluşlarına, yapay zekâ teknolojilerini kullanmalarına, ihtiyaçları ile ilgili kullanım vakalarını tanımlamalarına ve tasarlamalarına olanak tanıyacak. Bu özel laboratuvardan sonra TDG, Avrupa ve ABD’de de Atlantik’in her iki tarafında bulunan iki ek yapay zekâ laboratuvarı açmayı da planlıyor. Laboratuvarın lansmanı, aynı zamanda Avrupa genelinde yüksek vasıflı yapay zekâ ekosistemini de inşa etmeye yardımcı olacak.

TDG Türkiye Genel Müdürü Didem Saraç, “Bu ilk AI Laboratuvarı’nın açılması dijital dönüşüm ve fırsatlarda yeni bir döneme işaret ediyor. TDG ve SAU’nun gelişmiş yeteneklerini bir araya getiren kuruluşlar, gelişen ve dijital odaklı bir pazarda sıçrama yapmak için bu laboratuvarı kullanabilecekler. “ dedi.

TDG Türkiye Hakkında

TDG Türkiye, teknoloji sektöründeki yerli Türk sermayesi ile ortaya çıkarılan yeni teknolojilerin yetersizliğini görerek bu boşluğun doldurulması amacıyla kurulmuştur. Danışmanlık, sistem entegrasyonu ve iş süreçleri konularında hizmet ve çözüm sunarken, aynı zamanda kendi alanında Dünya lideri olmayı hedeflemektedir.

İstanbul, Ankara, Bursa, Düzce ve Sakarya lokasyonlarında faaliyet gösteren TDG Türkiye, teknoloji alanındaki uzmanlığı ve sektörel bilgi birikimiyle, üretim, finans, spor, sağlık, perakende, medya, telekom ve lojistik başta olmak üzere çok farklı sektörden şirketlere hizmet ve çözüm sunmaktadır.

TDG Türkiye, etik ve sorumlu teknoloji şirketi olarak sergilemiş olduğu örneklerle paydaşlarına yüksek performans sağlamayı taahhüt etmektedir. TDG’nin taahhüdü, TDG Ahlâk Kurallarında açıklanmaktadır.

TDG Türkiye , müşterilerinin en güvenilir iş ortağı olmayı ve geleceğin şirketlerini yaratma sürecinde proaktif yenilikçilik geni ile yanlarında bulunmayı amaçlar.

İletişim: TDG Kurumsal İletişim | cc@td-grp.com