TDG “Küresel Etik Gününde” Yapay Zeka Etik Kurallarını yeniden düzenledi.

İstanbul, 16 Ekim 2019

Dijital dönüşümde küresel bir lider olan TDG, işletmelerin dijital rekabetçiliğini hızlandırmaları için TDG’nin Yapay Zeka Etik Kurallarını yeniden düzenledi.

TDG uzmanları, ‘‘Yapay Zeka Etik Kurallarını” yayınlayarak TDG yapay zeka uygulamalarına olan güveni artırmayı amaçlıyor.

Üretim Grubu Başkanı Emin Direkçi, ‘‘Yapay Zeka tasarımcıları ve geliştiricileri olarak oldukça fazla nüfuza sahibiz. Milyonlarca insanı etkileyecek sistemler üretiyoruz. Yapay Zeka Teknolojisinin etki ve kabiliyeti hızla artıyor. Bu yüzden, Yapay Zeka Sistemleri‘nin tasarımcıları ve geliştiricileri olarak, çalışmamızın etik hususlarını anlamak ve uygulamak önemli yükümlülüğümüzdür.‘‘ dedi.

TDG Yapay Zeka Etik Kuralları sırasıyla şöyle;

  • İnsan Odağı – Yapay zeka sistemleri, insan ve insan temel haklarını, insan becerilerini ve ihtiyaçlarını destekleyerek adil toplumun oluşmasına katkı sağlar.
  • Güvenilir – Yapay zeka süreçleri hatalar ve tutarsızlıkların üstesinden gelebilecek kadar güvenli, emin ve güçlü olmak için gereken algoritmaları içerir.
  • Kullanıcı Veri Hakları –  Kullanıcılarla ilgili veriler, onlara zarar vermek veya ayrım gözetmek için kullanılmaz, ve kullanıcılar bu bilgilerin üzerinde tam yetkiye sahiptir.
  • İzlenebilirlik –  Yapay zeka sistemlerinin izlenebilirliği sağlanmalıdır.
  • Sağlıklı – Yapay zeka sistemleri, olumlu sosyal değişikliği, sürdürülebilirliği ve ekolojik dengeyi gözetmelidir.
  • Hesap Verilebilirlik – Yapay zeka süreçlerine, hesap verilebilirliği sağlayacak mekanizmalar eklenmelidir.

Yapay Zeka işini müşterilerimiz için nasıl yürüttüğümüzü öğrenmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz…

 

TDG Türkiye Hakkında

TDG Türkiye, teknoloji sektöründeki yerli Türk sermayesi ile ortaya çıkarılan yeni teknolojilerin yetersizliğini görerek bu boşluğun doldurulması amacıyla kurulmuştur. Danışmanlık, sistem entegrasyonu ve iş süreçleri konularında hizmet ve çözüm sunarken, aynı zamanda kendi alanında Dünya lideri olmayı hedeflemektedir.

İstanbul, Ankara, Bursa, Düzce ve Sakarya lokasyonlarında faaliyet gösteren TDG Türkiye, teknoloji alanındaki uzmanlığı ve sektörel bilgi birikimiyle, üretim, finans, spor, sağlık, perakende, medya, telekom ve lojistik başta olmak üzere çok farklı sektörden şirketlere hizmet ve çözüm sunmaktadır.

TDG Türkiye, etik ve sorumlu teknoloji şirketi olarak sergilemiş olduğu örneklerle paydaşlarına yüksek performans sağlamayı taahhüt etmektedir. TDG’nin taahhüdü, TDG Ahlâk Kurallarında açıklanmaktadır.

TDG Türkiye , müşterilerinin en güvenilir iş ortağı olmayı ve geleceğin şirketlerini yaratma sürecinde proaktif yenilikçilik geni ile yanlarında bulunmayı amaçlar.

İletişim: TDG Kurumsal İletişim | cc@td-grp.com