Anadolu’ya Beyin Göçü…

İstanbul, 28 Şubat 2019

“TDG Türkiye”, beyin göçünü tersine çeviriyor.

Geçen sene Sakarya ve Düzce’de açılan Yapay Zekâ Ofisi ve Global Hizmet Merkezi ile “TDG Türkiye” beyin göçünü tersine çeviriyor.

Bu merkezler, dijital dönüşüm ve yapay zekâ teknolojilerinin potansiyelini ortaya çıkarmak için artan sayıda fırsatı ve iş birliği atmosferini geliştirmek için kullanılıyor. Hem kamu hem özel sektörden kuruluşlarla birlikte yetenekler geliştiriliyor. Her iki merkezde, TDG Türkiye, küresel hizmet sağlama, yapay zekâ ve makine öğrenmesi çözümleri konularında SAU (Sakarya Üniversitesi) ve Düzce Üniversitesi ile kayda değer bir iş birliği ortamı yarattı.

Uluslararası teknoloji merkezi olarak tanımlanan bu merkezler, kurumlar arası iş birliği fırsatlarını ve konusundaki uzmanları bir araya getiriyor. Bu merkezler üstünden, Avrupa’daki işletmelere ve kamu sektörü kuruluşlarına, yapay zekâ teknolojilerini kullanmalarına, ihtiyaçları ile ilgili kullanım vakalarını tanımlamalarına ve tasarlamalarına olanak tanınıyor.

TDG Türkiye Genel Müdürü Didem Saraç, “Son yıllarda artan bir ivmeyle özelikle İstanbul teknoloji sektöründen genç beyinlerin Avrupa’ya göç ettiklerini gözlemliyoruz. Bu göçü tersine çevirmek için İstanbul’daki hayat şartlarından memnun olmayan teknoloji sektörü çalışanlarını Anadolu’daki merkezlerimize davet etmek istiyorum. Bize katılsınlar ve çok daha iyi hayat koşullarına haiz bir ortamda çalışsınlar. Bu merkezler hem ülkemiz hem de Anadolu için çok büyük dijital dönüşüm fırsatlarını beraberinde getiriyor ve Türkiye’nin diğer ülkelerin önüne geçmesini sağlayacak adımlara vesile oluyor. “ dedi.

 

TDG Türkiye Hakkında

TDG Türkiye, teknoloji sektöründeki yerli Türk sermayesi ile ortaya çıkarılan yeni teknolojilerin yetersizliğini görerek bu boşluğun doldurulması amacıyla kurulmuştur. Danışmanlık, sistem entegrasyonu ve iş süreçleri konularında hizmet ve çözüm sunarken, aynı zamanda kendi alanında Dünya lideri olmayı hedeflemektedir.

İstanbul, Ankara, Bursa, Düzce ve Sakarya lokasyonlarında faaliyet gösteren TDG Türkiye, teknoloji alanındaki uzmanlığı ve sektörel bilgi birikimiyle, üretim, finans, spor, sağlık, perakende, medya, telekom ve lojistik başta olmak üzere çok farklı sektörden şirketlere hizmet ve çözüm sunmaktadır.

TDG Türkiye, etik ve sorumlu teknoloji şirketi olarak sergilemiş olduğu örneklerle paydaşlarına yüksek performans sağlamayı taahhüt etmektedir. TDG’nin taahhüdü, TDG Ahlâk Kurallarında açıklanmaktadır.

TDG Türkiye, müşterilerinin en güvenilir iş ortağı olmayı ve geleceğin şirketlerini yaratma sürecinde proaktif yenilikçilik geni ile yanlarında bulunmayı amaçlar.

İletişim: TDG Kurumsal İletişim | cc@td-grp.com